Утруднене сечовипускання.

Утруднення при сечовипусканні виникає внаслідок звуження сечовипускального каналу. Найчастіше проблема криється в простаті (передміхуровій залозі). Вона охоплює канал після його виходу з сечового міхура, тому будь-який процес в ній позначається на сечовипусканні.

До закупорки сечівника приводять в основному два стани – аденома передміхурової залози та злоякісні пухлини сечового міхура і простати.

За своїми проявами вони спочатку дуже схожі, тому при появі проблем потрібно обов'язково проконсультуватися з урологом. Аденома і рак простати в переважній більшості випадків зустрічаються у чоловіків, яким за 50, тому виникнення зазначеної симптоматики у молодих вимагає обов'язкового звернення до лікаря.

Аденома передміхурової залози – це насправді не пухлина, а розростання звичайних клітин, безпосередньо прилеглих до стінки сечівника, який проходить крізь залозу. Звуження просвіту каналу відбувається поступово: збільшується час, потрібний для сечовипускання, і зменшується тиск. При прогресуванні процесу відзначається уривчастість акту сечовипускання.

1. Дальфаз, Кардура, Омнік; полегшує сечовипускання

2. Гормональні: Проскар

3. Рослинні препарати: Пальми повзучої екстракт, Зливи африканської кори екстракт.