Напади головного болю. Нападу головного болю передує "аура" – відчуття якогось запаху, поява шуму у вухах, зміна колірного сприйняття, порушення зору, неприємні відчуття в різних частинах тіла.

Мігрень – біль пульсуючого характеру. Вона відрізняється значною інтенсивністю, локалізується, як правило, в області чола, скроні і очної ямки з одного боку (майже завжди з однієї і тієї ж), супроводжується нудотою, іноді – блюванням, підвищеною чутливістю до світла і звуків, посилюється при монотонному фізичному навантаженні. Тривалість нападу складає від 4 годин до 3 діб. Нападу часто передує так звана аура: мерехтіння спалахів світла з подальшим порушенням гостроти зору (пелена перед очима), звуження полів зору, двоїння в очах, іноді параліч окорухових м'язів, неприємні лоскітно-колючі відчуття в руці (як ніби вона "затекла"), обличчі, утруднення мови, запаморочення, порушення координації рухів і навіть параліч половини тіла. Втім, аури може і не бути.

За статистикою, жінки страждають мігренню частіше чоловіків в 1,5-3 рази. Крім того, простежується спадковість у розвитку цього захворювання: при наявності мігрені у обох батьків ризик у їхніх дітей становить від 60 до 90%, тільки у матері – 72%, а тільки у батька – 20%.

Лікарі пов'язують це захворювання з порушенням обміну певної речовини – серотоніну – в головному мозку, що викликає спочатку спазм, а потім тривале стійке розширення судин мозку.

 

Ліки, що застосовуються при лікуванні мігрені (за рекомендацією лікаря!):

 

1. Зоміг, Релпакс, Імігран; засоби від мігрені