Біль у грудях. Біль за грудиною, що виникає при фізичному навантаженні, відчуття стиснення в грудях.

Болями в грудях проявляється ішемічна хвороба серця, а точніше одна з її форм – стенокардія.

Якщо це напади болю, що виникають за грудиною слідом за фізичним або сильним емоційним навантаженням, то мова йде про так звану стенокардію напруги, якщо теж саме проявляється в стані спокою, то ми говоримо про стенокардію спокою.

Біль може віддавати в ліву руку, ліву лопатку і навіть ліву частину нижньої щелепи. Хворі описують цей біль зазвичай як почуття стиснення, тиску в грудях (сучасна назва перекладається з латинської приблизно як "стисле серце").

Біль зазвичай проходить самостійно через 5-10 хвилин після припинення навантаження або після прийому нітрогліцерину або валідолу. При виникненні подібних симптомів необхідно обов'язково проконсультуватися у кардіолога.

Зазвичай для підтвердження діагнозу лікар просить пройти електрокардіографічне обстеження, іноді ЕКГ знімають в стані підвищення фізичного навантаження (зазвичай це чи велоергометр або бігова доріжка), а потім призначаеться лікування.

Сучасний спектр ліків дозволяє жити без цього болю, що істотно підвищує якість життя. Але запускати свою хворобу не варто, оскільки наступна після стенокардії форма ішемічної хвороби серця – інфаркт міокарда. Досить сказати, що це захворювання є провідним серед причин смерті, а лікується складніше, ніж стенокардія.

 

Лікування: Препарати для лікування стенокардії має порекомендувати лікар-кардіолог:

 

1. Нітромінт, Моно Мак, Кардікет; нітрати.

2. Бета-блокатори: Ділатренд, Локрен, Беталок ЗОК.

3. Ліпрімар, Мікардіс, Зокор, Лескол; знижує рівень холестерину.

4. Норваск, пленділа, Лаципіл, Осмо-Адалат.

5. Кроворозріджуючі: Аспірин кардіо, Плавікс, Тиклид, Тромбо АСС.

6. Протизсідні: Фрагмін, Клексан, Фраксипарін.

7. Інші: Предуктал, Магнерот.

8. Блокатори кальцієвих каналів.