Задишка, утруднене дихання, відчуття браку повітря. Постійне відчуття нестачі повітря.

 Постійне відчуття нестачі повітря, задишка в спокої або при фізичному навантаженні свідчить про захворювання серця або легенів. У разі захворювань серця задишка не завжди буває єдиною проблемою. Частіше можна знайти ще щось, що турбує людину (болі в області серця, відчуття перебоїв у роботі серця, головні болі, запаморочення, набряки на ногах). Будь-який з перерахованих симптомів, особливо в поєднанні з задишкою може вказувати на серцеве захворювання і вимагає звернення до лікаря.

При захворюваннях легенів задишка може поєднуватися з підвищеною температурою, кашлем, слабкістю, сильною втомлюваністю.

Незалежно від наявності або відсутності цих факторів задишка є істотним знаком серйозних порушень в роботі легень і потребує консультації лікаря-терапевта, пульмонолога і іноді фтизіатра (фахівець з туберкульозу).

Туберкульоз, зокрема, представляє аж ніяк не історичний інтерес, а є цілком реальним і досить поширеним в наші дні захворюванням. До інших небезпечних хвороб відносяться онкологічні захворювання легенів, що вимагають максимально ранньої діагностики.