З температурою. Висип крапковий (найбільш яскравий в пахових, ліктьових складках), поєднується з почервонінням і болями в горлі.

Скарлатина – захворювання, що викликається певним видом стрептокока (різновид патогенних бактерій). Хворіють на скарлатину практично тільки діти, у всіх дорослих до неї є імунітет. Захворювання передається не тільки від хворих на скарлатину і стрептококової ангіною, а й від носія даного виду мікробів, у якого може не бути ніяких проявів інфекції, а також через різні предмети, посуд, продукти (на які міг потрапити мікроб). Інкубаційний період (час від моменту зараження до розвитку симптомів) – не більше 7 днів (мінімум 2 години).

Висип має характер найдрібніших точок, які найбільш яскраві в шкірних складках (пахові, ліктьові згини), нові елементи висипки протягом захворювання не з'являються. Оскільки шкіра при цьому захворюванні набуває червоного кольору, то розглядати окремі точки висипу часто дуже важко. Однак характерно те, що ділянка шкіри між носом і верхньою губою завжди залишається чистою.

Після зникнення висипу відзначається лущення шкіри в області долонь і стоп.

Крім висипу типовим симптомом є ангіна – горло і мигдалини червоні (на мигдалинах можуть бути нальоти білого або жовтого кольору або окремі біло-жовті крапки). Часто зустрічається симптом у вигляді збільшення лімфовузлів на шиї.

Скарлатина – важке захворювання, що може мати ускладнення, тому вимагає обов'язкового спостереження лікаря.

 

Препарати, що використовуються при лікуванні (під контролем і за призначенням лікаря):

 

1. Вільпрафен, Рулид, Роваміцин, Сумамед; Антибіотики.

2. Аспірин, ТераФлю, Панадол, Нурофен для дітей; Знеболюючі та протизапальні.