З температурою. Загальний стан порушено мало, кожного дня з'являються нові елементи висипки, кожен з яких з плямочки перетворюється на пухирець.

Вітряна віспа – переважно дитяче захворювання, але дорослі які не хворіли в дитинстві також можуть заразитися. Вітрянка викликається вірусом, який володіє дуже високою здатністю передаватися повітряно-крапельним шляхом від хворих до здорових. Тому якщо протягом останніх трьох тижнів (інкубаційний період – від 10 до 21 дня) дитина могла десь контактувати з хворим (наприклад, в дитячому садку, школі, поліклініці, в гостях, у транспорті, інших громадських місцях), то ймовірність діагнозу значно підвищується. На жаль, вітрянка стає заразною до того, як з'являється висип, тому не завжди можна точно визначити, чи був такий контакт. Хворий починає бути заразним для оточуючих за 2 дні до появи висипки і заразний ще протягом тижня після її появи.

Висип з'являється як маленька плямочка, що збільшується в розмірі, на будь-якій ділянці тіла (у тому числі на волосистій частині голови), потім перетворюється у вузлик (тобто підводиться над поверхнею шкіри), потім утворюється наповнена рідиною бульбашка, яка або засихає (перетворюється на суху шкірочку), або розкривається (утворюється маленька ранка. Оскільки висип супроводжується свербінням, діти часто розчісують шкіру. Характерно поява нових елементів висипу на тлі вже існуючих старих, тому висипи має різний вид на одній і тому же ділянці шкіри (і плями, і бульбашки) . Аналогічні зміни можуть бути на слизових і кон'юнктиві, що заподіює досить сильний біль.

У перші кілька днів характерна температура, головний біль, погане самопочуття, відсутність апетиту.


Препарати, що використовуються при лікуванні (за призначенням лікаря і під його контролем):


1. Знезаражуючі.

2. Далацин, Бактробан; Антибіотики у вигляді мазей (при інфікуванні бульбашок які розкрилися).

3. Нурофен, Панадол; Знеболюючі та протизапальні.

4. Зиртек, Ксізал, Кларитин; Протиалергійні препарати.