Пронос. З температурою, блювотою, болями в животі.

Будь-яке спільне почастішання виведення калу з блювотою (навіть одноразове), болями в животі (навіть непостійними) або підвищенням температури (навіть незначним) дає привід замислитись над наявністю інфекції.

Інфекційних захворювань, що протікають з проносом і будь-яким з перерахованих симптомів (разом або окремо), безліч. Серед них є вірусні (наприклад, ентеровірусна інфекція), бактеріальні (сальмонельоз, дизентерія, холера тощо) і викликаються іншими збудниками (наприклад, амебами). Їх відмінність полягає в тому, що вони принципово по-різному лікуються.

Ще одна особливість полягає в тому, що найчастіше захворює не одна людина, а кілька, оскільки існує єдиние джерело зараження в сім'ї, в колективі і т.д.

Існують деякі відмінності між різними захворюваннями.

При дизентерії пронос має характер дуже частого каловиведення (десять-двадцять і більше разів на добу), який характеризується великою кількістю слизу, хворобливими частими позивами до спорожнення кишечнику, не призводить до полегшення. Крім слизу в калі може бути присутніьою кров і гній. Температура часто буває високою.

При сальмонельозі поносу часто передує блювота, кал не такий частий, але надмірно рясний. Температури може і не бути.

Холера – рідкісне, дуже небезпечне захворювання. Небезпечна вона тим, що людина за рахунок нестримної блювоти і проносу втрачає багато рідини, що смертельно небезпечно. На щастя, заразитися холерою в даний час непросто, хоча іноді трапляються спалахи цього захворювання в регіонах, де ведуться бойові дії.

Амебна дизентерія викликається особливим найпростішим мікроорганізмом – дизентерійною амебою. Температури, як правило не буває. Болі в животі турбують далеко не завжди. Характерно чергування періодів нормального спорожнення кишечнику з проносами. Кал має зазвичай явні домішки крові та слизу.

Будь-яке з перерахованих захворювань виліковне, якщо звернутися до лікаря.

 

Препарати, що використовуються при лікуванні бактеріальних інфекцій (тільки за призначенням лікаря і під його контролем):

 

1. Смекта, Фосфалюгель; Адсорбенти, обволікаючі.

2. Ципробай, таривид, Абактал; Антибіотики.

3. Регидрон; Препарати для відновлення рідини.

4. Панзинорм форте, Мезим форте, Креон 25000; Ферментні препарати.