Історія ековати

Целюлоза давно відома, як теплоізоляційний матеріал. Саму ж технологію виготовлення ековати було створено наприкінці XIX ст. після проведення широкомасштабних досліджень характеристик паперового матеріалу. Першу партію утеплювача було вироблено 1928 року в Німеччині. Розвиток будівельної сфери у Європейських країнах у післявоєнні роки забезпечив розробку нових технологій, у тому числі і каркасного домобудівництва. Найшвидше у цій сфері розвивалась Канада та Німеччина.
Значним попитом ековата користується у 50-ті, тоді обсяг будівництва був максимальним, і тоді ж, власне, виникла потреба у якісному утеплювачі. Швидкість удосконалення технології виробництва целюлозного утеплювача забезпечив саме пропорційний ріст попиту на нього. Не залишили без уваги і саме обладнання для монтажу, а головне, для виробництва ековати.
Починають з’являтися спеціалізовані видувні машини, що забезпечило зростання швидкості та якості самого процесу монтажу. На сьогодні утеплення целюлозою є особливо популярним на території Канади та США, в деяких країнах Європи та стрімко популяризується в Японії та інших країнах Азії.
У 5-мільйонній Фінляндії, обсяги виробництва утеплювача сягають 25 000 тонн за рік, а це більше 1 млн м² ізольованих приміщень. Ековаті на ринку утеплювачів належить частка в 70% в індивідуальному будівництві. В США тільки протягом 2005 року побудовано понад 340 000 будинків із застосуванням целюлозного утеплювача. У СРСР целюлозний теплоізоляційний матеріал починає з'являтись тільки у 30-х роках ХХ століття, але значної популярності став набувати з 1993 року.
Багато будівельних фірм та приватних замовників на сьогодні уже встигли оцінити її якості: екологічність, технологічність, універсальність, та доступність.