Застосування ековати

Ековата наноситься вручну або механічно спеціальними установками сухого або вологого напилення. Механічне напилення зазвичай виконує підрядник, який постачає на будмайданчик як утеплювач, так і установку нанесення. Спосіб нанесення напиленням виключає потребу попереднього розкрою утеплювача і тим самим не пред'являє вимог по стандартизації конструкційних розмірів.

Нанесення видуванням

Напилення в сухому вигляді використовується в горизонтальних і похилих конструкціях, наприклад, у верхніх, нижніх і проміжних перекриттях. За рахунок своєї дрібної фракції ековата проникає в усі пази конструкції, заповнюючи точно і безшовно простір, що ізолюється.

          

Нанесення вологим напиленням

Напилення у вологому вигляді використовується у вертикальних конструкціях, наприклад, при утепленні стін, коли зволожена ековата наноситься на відкриті конструкції. При цьому ізоляційний шар виходить безшовним і герметичним навіть при нанесенні в тісні конструкції зі складною формою. Після висихання утеплювача, він має хороше зчеплення з дотичними конструкціями, за рахунок чого виключається його осідання, а тим самим і розтріскування єдиного шару.